Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
O nás

 

Zvířátka mě provází již od útlého dětství. Vzpomínám si hlavně na černobílou kočičku Mikinku, kterou jsem dostala ve druhé třídě jako malé kotě s křiklavě zelenou mašlí kolem krku. Stal se z ní vyhlášený myšilov a dožila se úctyhodného věku 13 let. Dalším mým miláčkem byl kříženec špice Míša, který hrozně rád cestoval autem a vždycky byl první z rodiny, kdo v něm seděl. S námi dokonce absolvoval i svatební cestu na Slapy.

 

Před osmi lety jsme viděli inzerát s fotkou na prodej štěňat SHIH-TZU. Manžel se jel druhý den na štěňata "jen" podívat. Po mém příchodu z práce se ke mě přibatolilo štěňátko - pejsek, kterému jsme dali jméno Dyn. No a protože byl Dyneček chudáček bez maminky a trošku kňučel, tak ho vzal manžel na chviličku do postele, z níž už ho samozřejmě nikdy nevystrnadil. Dnes je z Dyna postarší pán, který má rád svůj klid, ale díky němu jsem se do šicek zamilovala.

 

Těsně před vánocemi roku 2002 jsem si ze Sedliště od Ivy Fremrové dovezla vytouženou fenku Cheiny Cheiny z Ivafre, se kterou jsem absolvovala i několik výstav. Díky mé nezkušenosti a trémě s různými výsledky, ale to asi zažije každý výstavní začátečník, který zkušenosti teprve sbírá.

 

První štěňátka se naší Cheiny narodila 9.12.2004 a jejich otcem je Xeralane´s Absolute Power, pes dovezený z Kanady. Štěňata dostala jména Abigail, Andy, Archibald a Art. Při jejich odchodu "do služby" k novým majitelům ukápla i slzička, ale naštěstí Archibald zůstal doma a vyrostl z něj správný rošťák a šmajchlíř. V říjnu, na klubové výstavě SHIH-TZU klubu ČR, byl při bonitaci shledán chovným.

 

Všichni naši pejsci s námi žijí v bytě a jsou právoplatnými členy rodiny. Myslím, že jsou s námi šťastní stejně jako my s nimi.

 

Vzhledem k tomu, že bydlíme v Sušici, o které se říká, že je bránou Šumavy, tak jsem svou chovatelskou stanici pojmenovala od Šumavské brány.

 

Ráda bych touto cestou poděkovala Ivě Fremrové, od které mám naší báječnou Cheiny a od níž jsem získala, a stále získávám, spoustu užitečných rad a informací o SHIH-TZU. A rovněž děkuji všem lidičkám, kteří si od nás koupili štěňátko a vzorně se o ně starají.

 

 


 

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek